Орындаушылар және олардың командалар . Алгоритм түрлері




Күні: _______ Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Біздің өміріміздегі алгоритмдер Сынып: 5 | Мектеп: Абай орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Шадиярбекова А Қатысқандар: _______ Қатыспағандар: _______ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Орындаушылар және олардың командалар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.3.2.3 – Орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал келтіру | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Академиялық тілді оқытуға және пәнге қатысты сөздік қоры мен терминдері: цикл, формальды, формальды емес, команда. Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: Алгоритм, алгоритм түрлері,алгоритм орындаушылары | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | қарым-қатынас жасау қабілеті, өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау, шығармашылық пен сын тұрғысынан ойлау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пəнаралық байланыс | Математика, ағылшын тілі, қазақ әдебиеті | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Алгоритм ұғымы, алгоритм жазу жолдары | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы | Сыныпта жағымды ахуал туғызу мақсатында ширату жаттығуларын орындату. «I wish you» тренингі Оқушылар тізбектеле тұрып бір-біріне ағылшын тілінде тілектер айтады. I wish you success in your studies and good mood (Мен сендерге бүгінгі сабақта жетістіктер және жақсы көңіл күй тілеймін) Топқа бөлу Қазақ тілі пәнімен байланыстыра отырып, оқушы есімінің дауысты және дауыссыз басталуына байланысты бөлу. Алдыңғы оқу. «Суреттер сөйлейді» «Графикалық органайзер» - әдісін қолдану. (Жүйелік органайзер қолдану) Алгоритм жазу жолдары б-шы орындау. Жаңа сабақтың тақырыбын ашу. Көпір тапсырма. Екі топқа қима қағаздар беріледі.
Берілген тапсырманы нәтижеге жеткізу үшін кім немесе не қажет? – алгоритм орындаушылар. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Алгоритм орындаушылары және олардың командалар жүйесі» САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ:
БАҒАЛАУ КРИТЕРИЙІ
«Өкіл» әдісі арқылы жаңа сабақты меңгеру. Learningapps.org сайты арқылы көрсету. Бағалау парақтарын тарату
1 тапсырма Сәйкестендіру тапсырмасын орындау. Дескриптор:
2 тапсырма Алгоритм құрастыру. Дескриптор:
СЕРГІТУ СӘТІ 3 тапсырма Жұптық тапсырма. Қалыптастырушы бағалау
Дескриптор:
4 тапсырма Практикалық жұмыс |
Үлестірмелі карточкалар. Суреттер Қима қағаздар https://learningapps.org/display?v=p1vxytamn18 https://learningapps.org/display?v=pv1svo2bk18 https://learningapps.org/display?v=peqcoe21j18 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы | Kahoot!- тест және «Алақан» әдісі арқылы сабақты қорытындылаймын. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Тапсырма тәсілі. Диалог және қолдау көрсету үшін «Аяқталмаған сөйлем» әдісі тиімді болады.Себебі, оқушылар алдын ала дайындалған сұрақ төңірегінде жұмыс жасайды. | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын Сақтау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма жəне неліктен? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері қиыншылықтары туралы нені анықтадым келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
| ||||||
|
Оқушының аты-жөні | Үй тапсыримасы | Тапсырмалар | Өз бағасы | Белсенділігі | Мұғалім бағасы | ||||